Sousedé v Kostarice logo

SLUŽBY a proces nákupu domu

Snadnější už to být nemůže

Služby a Proces nákupu

Zajišťujeme kompletní služby od snadného procesu nákupu pozemku a domu (včetně právních služeb), přes inkasní služby (energie, internet, voda), pronájem domu až po údržbu a vybavení vaší tropické nemovitosti. Vše v českém jazyce.

Proces nákupu domu

Registruj se na vysílání

Prvním krokem je registrace zdarma na vysílání každý den od 20:00, rádi Vás poznáme, registrujte se v sekci "kontaktujte nás"

Prezentace

Na vysílání se dozvíte všechny aktuální informace o nabídkách v ČS Vesničce. Pokud se rozhodnete pro nákup domu, zaplatíte kartou zálohu 1 000 euro, která se odečte z celkové ceny domu. Na základě platby se vám ozve makléř pro sjednání rozhovoru.

Osobní rozhovor s makléřem

Náš makléř se s vámi dohodne na 30 minutové konzultaci pro zodpovězení vašich dotazů. Na základě rozhovoru vám zašleme smlouvy pro nákup pozemku a domu, rovněž vás registrujeme do členské sekce Sousedé v Kostarice.

Platba za pozemek

Na základě vámi podepsaných smluv se hradí platba za pozemek, cena zasíťovaného pozemku činí 92 euro za 1 metr čtvereční. Průměrná platba za pozemek je tedy kolem 20 -25.000 euro za pozemky pro Tropical Standart domy a 30-40.000 euro za pozemky pro Rezident domy.

Převod pozemku do osobního vlastnictví

Po obdržení platby proběhne převod pozemku do osobního vlastnictví na vaše jméno v katastru nemovitostí Kostariky, tento proces trvá 4 až 6 týdnů. Celý proces legalizace dozoruje paní Bianca Mrázová.

Stavba domu

Pozemek je na vaše jméno, gratulujeme! A můžeme se pustit do stavby domu. Stavba domu od hrubé stavby až po předání klíčů trvá do
3 měsíců od zahájení stavby. Stavba domu se průběžně financuje klientem v podobě záloh podle dodržení časového harmonogramu.

Předání domu a vybavení

Můžete si přijet převzít váš nový tropický dům! Součástí je zápis domu v registru nemovitostí a zaplacení všech daní a poplatků, dozoruje paní Bianca Mrázová. Pokud si přejete, váš dům i vybavíme nábytkem a spotřebiči, včetně interiérového designu. Pokud vlastníte dům Resident Premium a požadujete získání kostarické rezidence, zahajujeme imigrační proces.

Užívání domu a Pronájmy

A můžete se nastěhovat, připijeme si piňa coládou nebo kokosovým mlékem? Zároveň můžete podepsat smlouvu o pronájmu domu v době, kdy jej nevyužíváte tak, aby vám přinášela investice zajímavý výnos.

Služby (Facility management)

Zajistíme pro vás kompletní inkasní servis plateb za elektřinu, vodu, internet, svoz odpadků a případné další služby. Povinné platby jsou minimální od 20 amerických dolarů měsíčně na údržbu společných prostor a osvětlení ulice. Průměrné platby za služby včetně elektrické energie jsou okolo 100 USD měsíčně, záleží na tom jaké spotřebiče používáte (klimatizace ve všech pokojích atd.).